Navigācija

 

 


Neliels aizdevums

Neliela aizdevuma ietvaros Jūs tik un tā spēsiet iegādāties kādu nepieciešamu ikdienai vai ārkārtas situācijai piemērotu preci vai pakalpojumu, kam šobrīd neatliek nauda no Jūsu regulārajiem ienākumiem.


Kur aizņemties nelielu aizdevumu


Neliels aizdevums, atkarībā no Jūsu ienākumiem, sasniedz 30,- EUR līdz 500,- EUR, protams, arī vairāk. Katrā ziņā distances jeb ātro kredītu aizdevēji piedāvā summas no 5,- EUR līdz 700,- EUR. Parastais laiks nelielam aizdevumam ir 30 dienas. Taču Jums jābūt ļoti pārliecinātam, ka spēsiet atmaksāt kredītu laikā un paredzētajā apjomā. Piemēram, Vivus.lv 1500,- EUR lielu summu uz 30 dienām varēsiet aizņemties, ja esat jau trešo reizi Vivus klients. Turklāt jārēķinās ar komisijas maksu. Ja esat to 30 % Latvijas iedzīvotāju vidū, kas mēnesī pēc nodokļu nomaksas saņem vairāk nekā 700,- EUR, iespējams, varat atļauties summu arī apmaksāt uzreiz nākamajā mēnesī. Ja nē, jāraugās pēc īstermiņa kredīta devēja, kurš pieņems atmaksu vairākās daļās. Lūk, tas pats aizdevējs Vivus piedāvā arī naudas kredītu. Aizņemoties uz divpadsmit mēnešiem, par 1500,- EUR lielu aizdevumu, jāmaksā saprātīga komisija, toties summa katru mēnesi ir jau daudz mazāka, formējot ātro kredītu uz 30 dienām.


Pētījumi un ienākumi Latvijā


Pētījumi liecina, ka 45 % Latvijas strādājošo saņem līdz 450,- EUR pēc nodokļu nomaksas (LTV ziņu raidījums 17.08.16.). Ja Jūsu ienākumi ietilpst šajā kategorijā, maksimāli pieļaujamais kredīta apjoms mēnesī pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) ieteikuma ir 20-30 % no Jūsu mēneša algas, tas ir, lielākais, drīkst sasniegt 135,- EUR. Un tas – tikai tādā gadījumā, ja Jūsu mēneša tēriņi netiek novirzīti jau viena vai vairāku kredītu vai citu saistību atmaksai.


Kad ir neliels aizdevums


Neliels aizdevums ir tikpat liela atbildība, kā jebkurš kredīts. Lai gūtu pārliecību par kredīta atmaksu, Jums jāaprēķina starpība starp saviem ienākumiem un izdevumiem vismaz vienu mēnesi pirms aizdevuma noformēšanas. Tad ar licencētu aizdevēju jānoslēdz līgums, kurš paredz kredīta atmaksas kontā iemaksāt šādu summu, vai nu vienā, vai vairākos mēnešos atmaksājot parādu.


Draugi


© 2016 Vau Vau