Navigācija

 

Iespēja atteikties no kredīta


Mums visiem dzīvē var rasties dažādas situācijas. Dzīve piespēlē aizvien labākus piedāvājumus, mēs varam pārdomāt pirkuma nepieciešamību, procentu maksa izrādās augstāka, nekā spēsim to apmaksāt. Protams, varam sacīt, ka septiņreiz jāpārdomā visi aspekti, un tikai tad jāliek savs paraksts uz jebkura līguma, tomēr realitātē notiek visneiedomājamākās lietas. Varam paņemt kredītu, bet izrādās, ka varam apmaksāt pirkumu paši. Var būt situācija, kad atrodam labākus kredīta nosacījumus cita aizdevēja uzņēmumā. Tādā gadījumā, lai mums nevajadzētu atmaksāt kredītu ar procentiem par summu, kas mums nav bijusi vajadzīga, ir izstrādāts noteikums, kas jāievēro katram aizdevējam, proti, 14 dienu kredīta atteikuma iespēja. Taču šim noteikumam jābūt ieslēgtam aizdevuma līgumā. Arī aizdevēja interesēs ir šādu punktu iekļaut savā līgumā, jo atteikuma iespējas dod lielāku garantiju, ka kredīts tiks atdots. Ja šādas iespējas netiktu sniegtas, patērētāji daudz biežāk neatdotu neiztērētu kredītu, par kuru jāmaksā nevajadzīgo procentu apjoms.


Ikvienam no mums ir tiesības 14 dienu laikā atkāpties no līguma, ko esam noslēguši ar kredīta devēju. Lai to izdarītu, ir jāiesniedz paziņojums par atkāpšanos no noslēgtā līguma un jāatmaksā saņemtais kredīts pilnā apmērā. Atteikuma noformējums kā brīvā formā rakstīts iesniegums, iesniegts elektroniski vai drukātā veidā aizdevējiestādei 14 dienu laikā no līguma abpusējas parakstīšanas brīža. Iesniegumā jābūt skaidri rakstītam, ka vēlamies atteikties no konkrētajām kredītsaistībām. Iesniegumā jāietver līguma numurs, vēlams arī aizņēmuma lielums. Pēc tam pats kredīts ir jāatgriež ne vēlāk kā 30 dienas pēc atteikuma iesniegšanas.


Kā informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), ikvienā aizdevēja līgumā, ir jābūt punktam, kurā teikts, ka kredītņēmējs 14 dienu laikā drīkst izmantot atteikuma tiesības un atkāpties no kreditēšanas līguma, nesniedzot nekādu pamatojumu. Atmaksājot kredītu, summā tiks iekļauti arī kredīta izmantošanas procenti, ja tādi bijuši. Tos aprēķina no kredīta saņemšanas dienas līdz dienai, kad tas atmaksāts. Tātad, ja komisijas maksa attiecas 30 dienu kredīta termiņu, jāatmaksā attiecīgo procentu apjoms par jau izmantotajām dienām.


Draugi
© 2016 Vau Vau