Navigācija

 

 


Vēlies pirkt dzīvokli uz kredīta?

Vēlies dzīvokli, bet nav naudas? Vēlies dzīvokli pirkt ar kredīta palīdzību. Turpini lasīt, jo šajā rakstā mēs apskatīsim Tev interesējošo tematu. Patīkamu lasīšanu un izdevušos dzīvokļa iegādi.

Pirkt dzīvokli kredītā


Uzskaiti, analizē, sāc kontrolēt izdevumus - šāds ieteikums Nordea Finanšu rokasgrāmatā mūs rosina pārdomāt savu finanšu spējas.


Jebkurā gadījumā: vai mums ir nepieciešams aizdevums zobārsta apmeklējumam, ziemas riepu iegādei, vai dzīvoklim uz kredīta, vispirms ir jāsaprot, cik daudz un kam mēs tērējam. Pirmais solis budžeta virzienā ir izdevumu uzskaitījums, jo bieži vien mēs zinām tikai to, kurā datumā un cik daudz naudas ienāk mūsu kontā, bet neesam skaidrībā par to, kur nauda tiek tērēta.


Finanšu rokasgrāmata


Nordea Finanšu rokasgrāmata iesaka: sāksim ar uzskaiti, izvēloties ērtāko veidu - čeku krāšanu un katras dienu izdevumu pierakstīšanu, konta izrakstu analīzi, internetā pieejamo uzskaites rīku www.finansuplanotajs.lv vai vienkāršu Excel tabulu, kurā paši radām savu ieņēmumu un izdevumu sarakstu. Pēc tam varam uzsākt izdevumu kontroli. Saskaitām vienas kategorijas izdevumus - komunālie maksājumi, kredītu atmaksas summas, pārtika, apģērbs, transports, apdrošināšana un uzkrājums pensijai, auto izmaksas. Starp tiem izdalām regulāros maksājumus un ikdienas tēriņus. Pirmie attiecas uz ikmēneša neatliekamajiem maksājumiem - internets, TV, telefons, elektrība, gāze, īre, siltums. Dažus no tiem varam samazināt, ekonomiski izmantojot saņemto pakalpojumu vai produktu vai mainot pakalpojuma sniedzēju. Ikdienas tēriņus viegli var samazināt, uzstādot kādu mērķi, piemēram, nosakot mēneša tēriņu limitu un sasniedzot to.


Ieteikumi gudrākajiem


Kad nu pēc viena mēneša esam skaidrībā, kur nauda aiziet, kādus izdevumus mēs varam samazināt un cik līdzekļu paliek pāri, nomaksājot regulāros maksājumus un sedzot nepieciešamos izdevumus, varam uzkrāt vai ņemt kredītu par šo summu.


Par dzīvokļa pirkšanu ar kredītu


Pērkot dzīvokli kredītā, lielākoties vajadzīga pirmā iemaksa. To var iegūt, izmantojot savus uzkrājumus, bet tas prasīs ilgāku laiku, vai arī, pārdodot savu īpašumu. Ja mums ir kāds cits nekustamais īpašums vai manta, ko varam pārdot, iegūsim vajadzīgo summu pirmajai iemaksai. Taču jārēķinās arī ar pietiekami ilgiem maksājumiem, lai nodrošinātu pilnu kredīta atmaksu.


Mēs to varam, ja esam stingri nolēmuši segt kredīta maksājumus ilgtermiņā ar saviem regulārajiem ienākumiem. Drošībai mēs varam arī paralēli uzkrāt daļu no ienākumiem, lai varētu atmaksāt kredītu darba zaudējuma gadījumā.


Draugi

 

© 2016 Vau Vau