Navigācija

 

 


Finanses

Naudas lietas tiks apskatītas šajā rakstu sadaļā.

Aizdevuma līgums


Kā ikviens līgums, arī aizdevuma līgums ir pilnībā jāizlasa, pirms to parakstām. Pat tad, ja līgums ir sīkā drukā, tas ir nozīmīgs Jūsu saistību apliecinājums. Katram patērētājam ir jāapzinās savas tiesības, un daudz drošāks un veiksmīgāks skats uz dzīvi būs ar informāciju kabatā. Jūsu paraksts uz līguma nozīmē, ka Jūs piekrītat nosacījumiem, savukārt izlasījis noteikumus, Jūs varat pārliecināties, ka, šajā gadījumā, aizdevējs ir godprātīgs pakalpojuma sniedzējs.

Līguma slēgšana


Slēdzot aizdevuma līgumu, vairums uzņēmumu lūgs Jūs ierasties kādā no saviem klientu apkalpošanas birojiem vai nosūtīs līgumu pa pastu. Uz līguma parasti jau būs aizdevēja puses zīmogs un paraksts. Kad, būsiet līgumu izlasījis un parakstījis, tas Jums ar Latvijas Pasta starpniecību jānosūta atpakaļ vai personīgi jānogādā birojā. Ar brīdi, kad abas puses ir parakstījušas līgumu, tas kļūst saistošs Jums un aizdevējam.


Jums kā patērētājam ir tiesības atteikties no kredīta 14 dienu laikā pēc līguma parakstīšanas (noteikts ar likumu). Līguma puses (Jūs un aizdevējs) nav tiesīgas vienoties par noteikumiem, kas salīdzinājumā ar normatīvajos aktos noteikto, ir patērētājam nelabvēlīgāki.

Kredīta devēja līgums


Kā, rakstīts Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā, „kredīta devējs iesaka rūpīgi izlasīt līgumu un to apstiprināt. Nekādā gadījumā pret līguma lasīšanu neizturies vieglprātīgi un neieklikšķini lodziņu „piekrītu līguma noteikumiem”, automātiski, rūpīgi neizlasot līgumu”. Līgums satur tādu svarīgu informāciju, kā aizdevuma summu un atmaksas termiņu, procentus un komisijas maksu, kā arī soda sankcijas, aizdevumu nesamaksājot, laikā. Īpaša uzmanība jāpievērš tieši pēdējam faktoram, jo tas nav atzīmēts interneta vietnēs, kad Jūs tās apmeklējat, lai aprēķinātu atmaksājamās kredīta summas. Kaut gan Jums jābūt pietiekamai pārliecībai par savu finanšu spēju, tomēr ir labi apzināties, kādas sankcijas Jūs sagaida kredīta kavējumu gadījumā.


Nordea Finanšu rokasgrāmatā atrodams spilgts ieteikums, ko darīt, ja rodas grūtības ar kredīta maksāšanu. Proti, „pats galvenais ir nepiekopt „strausa politiku”!” Tas nozīmē, ka Jums nav jāizvairās no sazināšanās ar kredīta devēju, tieši otrādi - pašam jāpiesakās uz konsultāciju, lai ar banku (vai nebanku aizdevēju) izrunātu radušās problēmas un iespējamos risinājumus.


Draugi

 


© 2016 Vau Vau