Navigācija

 

 


Kas ir kredīts

Pirms iesniedz kredīta pieteikumu aizdevējam, uzzini svarīgāko, kas ir kredīts. Šeit nebūs tukša runāšana, bet pamācoša informācija, lai netiktu pieļautas nevajadzīgas kļūdas.

Kredīts ir nopietns lēmums


Mums vienmēr jāatceras, ka kredīts ir nopietns lēmums, kam pamatā ir patiesa nepieciešamība un spēja kredītu laikā atdot. Kredīts var būt paredzēts negaidītu izdevumu segšanai, taču impulsīvu pirkumu labāk ar kredītu neapmaksāt (kaut gan vieglie saņemšanas noteikumi šādas situācijas aizvien vairāk veicina).


Uzmanieties ar kredīta termiņu pagarinājumiem


Ja esat izlēmis par kredītu, aprēķinājis, cik lielu summu ik mēnesi varēsiet veltīt aizņēmuma atmaksai, bet jau pašā sākumā domājat par ārkārtas situāciju - kredīta termiņa pagarināšanu, Jums jākļūst ļoti uzmanīgam. Ja Jums jau no sākuma nav pārliecības, vai spēsiet atmaksāt kredītu, kā arī nav gaidāms algas vai citu ienākumu palielinājums, Jums būtu vispār jāatturas no šāda kredīta noformēšanas. Jo - turpmākos mēnešus Jums var nākties maksāt tikai termiņa pagarinājuma summas, pašam kredītam tā arī paliekot nezināmas nākotnes varā. Padomājiet, vai šādi pirkums spēs sniegt Jums apmierinājumu. Prieku par iegādāto preci vai pakalpojumu var pastāvīgi bojāt domas par neapmaksāto aizdevumu.


Salīdziniet dažādu aizdevēju piedāvājumus


Lai arī pieņemts uzskatīt, ka distances jeb īstermiņa aizdevumi pieejami daudz brīvāk, kā banku piedāvātie, šis apstāklis, ja arī patiess vairākos gadījumos, ne vienmēr liecina par izdevīgāku procentu likmi. Jums jāpārbauda ne vien aizdevuma procentu lielums un to saistība ar aizdevuma atmaksas termiņu, bet arī summa, kādu kredīts prasīs katrā atmaksas daļā. Sabalansējot savu brīvo līdzekļu apjomu ar kredīta ikmēneša atmaksu, Jūs izvairīsieties no pārmaksām, ko rada soda procenti un aizdevumu termiņa pagarinājuma maksas. Iespējams, ka mēnesī vērts maksāt nedaudz vairāk, taču kopumā kredīts izmaksās lētāk, kā aizņemoties uz ilgāku laiku.


Draugi

 


© 2016 Vau Vau